Katowice
    Katowice
    Kraków

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Na czym polega Gra Escape Room?

Zadaniem graczy jest rozwiązanie zagadek logicznych i zręcznościowych, które umożliwią wyjście z pokoju, w którym odbywa się Gra. Gracze mają na wykonanie wszystkich zadań wyznaczony czas (60min. lub 30 min. w zależności od wybranej Gry). Przed rozpoczęciem zabawy Mistrz Gry, przekazuje graczom niezbędne wskazówki i wytyczne na temat zadań, które czekają ich w wybranym pokoju. W każdym momencie Gry, gracze mają możliwość skontaktowania się Mistrzem Gry i opuszczenia pokoju jeśli zajdzie taka potrzeba.

Na czym polega Gra Laser Tag

Jest to Gra typu paintball laserowy. Gracze dzielą się na drużyny, które współzawodniczą ze sobą aby osiągnąć cel wyznaczony w wybranym scenariuszu. Celem gry jest zestrzelenie Graczy z drużyny przeciwnej lub wykonanie zadania np. zajęcie bazy drużyny przeciwnej. Paintball laserowy w przeciwieństwie do klasycznego paintballa jest bezbolesny. Po grze pozostaje tylko wspomnienie dobrej zabawy, a nie siniaki. Do strzelania wykorzystywana jest jedynie wiązka światła, którą rejestrują specjalne czujniki umieszczone na kamizelkach graczy. Przed rozpoczęciem rozgrywki graczy czeka odprawa. Mistrz Gry wyda wszystkim broń, kamizelki i przekaże zadanie bojowe do wykonania dla drużyn.

Na czym polega gra na Arenie Wirtualnej Rzeczywistości (VR)

Arena wirtualnej rzeczywistości to przestrzeń, w której masz możliwość przenieść się w świat wirtualnych doznań. Na arenie dla każdego gracza przygotowane są stanowiska do gry, które wyposażone są w komputer oraz bezprzewodowe okulary wraz z padami. Przed grą Mistrz Gry dokonuje wstępnego instruktażu, na którym przedstawia zasady działania zarówno gogli jak i połączonych z nimi padów sterujących, pomaga również wybrać odpowiednią grę, która będzie odpowiednia zarówno do wieku jak i umiejętności gracza. Po instruktażu gracz przystępuje do docelowej gry, która zazwyczaj trwa 60 min lub 30 min. Na arenie VR cały czas znajduje się Mistrz Gry, który obserwuje zachowania i reakcje – tym samym ma możliwość zareagowania na pytania czy potrzeby osób znajdujących się na arenie.

Na czym polega Gra w Labiryncie Laserowym?

Laserowy Labirynt to gra, która odbywa się w specjalnym pomieszczeniu, na którym znajdują się wiązki laserowe oraz specjalne przyciski. Zadaniem Gracza jest wcielić się w rolę włamywacza i zwinnie pokonać wszystkie laserowe przeszkody, a następnie wrócić w miejsce startowe pokonując tą samą drogę świetlanych przeszkód.

Kto może brać udział w Grach Escape Room, Laser Tag oraz Wirtualna Rzeczywistość

Zabawa jest przeznaczona dla wszystkich osób, które chcą się dobrze bawić, lubią pogłówkować i trochę się poruszać. Możesz przyjść z grupą przyjaciół, z rodziną lub teamem z pracy. W Grach udział mogą brać osoby pełnoletnie oraz niepełnoletnie pod opieką dorosłych. Minimalny wiek uczestników to 10lat.

Przeciwwskazania

Nie zaleca się aby w Grach typu Escape Room i Laser Tag, brały udział osoby cierpiące na klaustrofobię, epilepsję. Osoby z wymienionymi wyżej problemami zdrowotnymi powinny zgłosić je obsłudze przed rozpoczęciem Gry.

Jak przygotować się do Gry

Ubierz się wygodnie. Podczas Gier Escape Room zdarzają się proste zadania ruchowe. Zadbaj aby ubranie nie przeszkadzało Ci w zabawie. Dobrze też pamiętać o obuwiu na płaskiej podeszwie, zwłaszcza jeśli bierzesz udział w paintballu laserowym.

Jak anulować rezerwację

Aby odwołać rezerwację lub zmienić jej termin skontaktuj się z naszym pracownikiem telefonicznie lub mailowo. Nr tel. i adres mailowy znajdziesz w zakładce: „kontakt”.

Bezpieczny Escape Room, Arena Laser Tag i Arena VR

W naszym Lokalu zapewniamy Ci najwyższy poziom bezpieczeństwa. Wszystkie pokoje Escape Room, Arena Laser Tag oraz Arena Wirtualnej Rzeczywistości, jak również Laserowy Labirynt zbudowane są z zachowaniem wszystkich zaleceń Straży Pożarnej oraz Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. • Każdy pokój atrakcji jest pod stałym monitoringiem i nadzorem Mistrza Gry • W każdym pomieszczeniu gdzie odbywają się Gry umieściliśmy przyciski bezpieczeństwa, które umożliwiają przerwanie Gry i opuszczenie pokoju w dowolnym momencie • Wszystkie urządzenia w zagadkach wykorzystują bezpieczne napięcie do 12 V • We wszystkich pokojach atrakcji oraz na arenach VR i laserowego paintballa, a także w Laserowym Labiryncie znajduje się oświetlenie awaryjne • W Lokalu, w ogólnodostępnych miejscach znajdują się legalizowane gaśnice.