Katowice
    Katowice
    Kraków

Wieczory Kawalerskie

Katowice (Śląsk) & Kraków

W życiu każdego Pana Młodego przychodzi taki moment, kiedy trzeba zorganizować wieczór kawalerski. Kto powinien go zorganizować? O czym należy pamiętać podczas przygotowań? Jak sprawić, żeby był to niezapomniany wieczór – zarówno dla Pana Młodego, jak i dla gości?

 

Zorganizowaniem wieczoru kawalerskiego zajmuje się drużba, czyli świadek Pana Młodego. Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zaproszeni goście podzielili się obowiązkami między sobą i wspólnie zorganizowali całą imprezę.

Pomysły na wieczór kawalerski w Katowicach i Krakowie

 

W życiu każdego Pana Młodego przychodzi taki moment, kiedy trzeba zorganizować wieczór kawalerski. Kto powinien go zorganizować? O czym należy pamiętać podczas przygotowań? Jak sprawić, żeby był to niezapomniany wieczór – zarówno dla Pana Młodego, jak i dla gości?

 

Zorganizowaniem wieczoru kawalerskiego zajmuje się drużba, czyli świadek Pana Młodego. Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zaproszeni goście podzielili się obowiązkami między sobą i wspólnie zorganizowali całą imprezę.

 

Kiedy powinien odbyć się wieczór kawalerski? Najczęściej jest to 1-2 tygodnie przed ślubem. Przygotowania zaś rozpoczynają się około 2 tygodnie przed planowanym wieczorem – albo nawet wcześniej. Wówczas ustala się listę gości, rezerwuje miejsce, gdzie odbędzie się impreza i podejmuje wszelkie inne kroki, aby zorganizować niezapomniany wieczór kawalerski. Przy ustalaniu listy dobrze jest dopilnować, aby goście potwierdzili swoją obecność. Ułatwi to rezerwację miejsc i obliczanie potencjalnych kosztów imprezy.

 

A propos kosztów… Zazwyczaj pokrywa je Pan Młody. Praktyka jednak pokazuje, że bardzo często część wydatków ponoszą świadek i zaproszeni goście – ewentualnie fundują Panu Młodemu jakąś specjalną atrakcję.

 

Co się robi na wieczorze kawalerskim? Pomysły są różne – do najpopularniejszych należą:

 

 

Mystery Machinery Śląsk – idealne miejsce na Twój wieczór kawalerski

 

Bardzo dobrym pomysłem jest zorganizowanie wieczoru kawalerskiego w miejscu, które oferuje przynajmniej kilka atrakcji. Takim miejscem jest Mystery Machinery – centrum pokoi zagadek. Oferuje ono 9 pokoi zagadek – każde o innym zakresie tematycznym. Jeżeli ktoś nie przepada za Escape Roomami, może wypożyczyć gry planszowe i grać do woli. Z kolei wielbiciele adrenaliny mogą skorzystać z 300 metrowej areny Laser Tag – jest to świetny wybór dla wielbicieli gier taktycznych i “strzelanek”. Oprócz tego, można spędzić wieczór kawalerski w Mystery Machinery, grając na Arenie VR. Jest to strefa wirtualnej rzeczywistości, do której można się przenieść za sprawą bezprzewodowych gogli HTC Vive Focus 3. Oczywiście, w tej strefie również znajduje się escape room!

 

Wieczór kawalerski w Mystery Machinery nie może obyć się bez przekąsek i napojów. O tym także trzeba pamiętać, urządzając “ostatni wieczór wolności Pana Młodego” – należy więc upewnić się, czy w wybranym przez nas miejscu znajduje się strefa gastronomiczna.

 

Podsumowując, aby urządzić fantastyczny wieczór kawalerski w Mystery Machinery, trzeba:

 

Chcesz zrobić komuś niespodziankę?

Podaruj dobrą zabawę i czas spędzony w gronie przyjaciół. W Mystery Machinery możesz kupić voucher (kartę podarunkową) na grę na dowolną ilość osób, w dowolnym pokoju (pokoje 30 lub 60 minutowe), na grę w Laser Tag (30 lub 60 minut) lub na grę VR (Wirtualna Rzeczywistość).

Kontakt

Najczęściej
zadawane pytania

Na czym polega Gra Escape Room?

Zadaniem graczy jest rozwiązanie zagadek logicznych i zręcznościowych, które umożliwią wyjście z pokoju, w którym odbywa się Gra. Gracze mają na wykonanie wszystkich zadań wyznaczony czas (60min. lub 30 min. w zależności od wybranej Gry). Przed rozpoczęciem zabawy Mistrz Gry, przekazuje graczom niezbędne wskazówki i wytyczne na temat zadań, które czekają ich w wybranym pokoju. W każdym momencie Gry, gracze mają możliwość skontaktowania się Mistrzem Gry i opuszczenia pokoju jeśli zajdzie taka potrzeba.

Na czym polega Gra Laser Tag

Jest to Gra typu paintball laserowy. Gracze dzielą się na drużyny, które współzawodniczą ze sobą aby osiągnąć cel wyznaczony w wybranym scenariuszu. Celem gry jest zestrzelenie Graczy z drużyny przeciwnej lub wykonanie zadania np. zajęcie bazy drużyny przeciwnej. Paintball laserowy w przeciwieństwie do klasycznego paintballa jest bezbolesny. Po grze pozostaje tylko wspomnienie dobrej zabawy, a nie siniaki. Do strzelania wykorzystywana jest jedynie wiązka światła, którą rejestrują specjalne czujniki umieszczone na kamizelkach graczy. Przed rozpoczęciem rozgrywki graczy czeka odprawa. Mistrz Gry wyda wszystkim broń, kamizelki i przekaże zadanie bojowe do wykonania dla drużyn.

Na czym polega gra na Arenie Wirtualnej Rzeczywistości (VR)

Arena wirtualnej rzeczywistości to przestrzeń, w której masz możliwość przenieść się w świat wirtualnych doznań. Na arenie dla każdego gracza przygotowane są stanowiska do gry, które wyposażone są w komputer oraz bezprzewodowe okulary wraz z padami. Przed grą Mistrz Gry dokonuje wstępnego instruktażu, na którym przedstawia zasady działania zarówno gogli jak i połączonych z nimi padów sterujących, pomaga również wybrać odpowiednią grę, która będzie odpowiednia zarówno do wieku jak i umiejętności gracza. Po instruktażu gracz przystępuje do docelowej gry, która zazwyczaj trwa 60 min lub 30 min. Na arenie VR cały czas znajduje się Mistrz Gry, który obserwuje zachowania i reakcje – tym samym ma możliwość zareagowania na pytania czy potrzeby osób znajdujących się na arenie.

Na czym polega Gra w Labiryncie Laserowym?

Laserowy Labirynt to gra, która odbywa się w specjalnym pomieszczeniu, na którym znajdują się wiązki laserowe oraz specjalne przyciski. Zadaniem Gracza jest wcielić się w rolę włamywacza i zwinnie pokonać wszystkie laserowe przeszkody, a następnie wrócić w miejsce startowe pokonując tą samą drogę świetlanych przeszkód.