Katowice
  Katowice
  Kraków

VR – Wirtualna Rzeczywistość

Przenieś cię do nowych wymiarów

 

Na naszych Arenach VR korzystamy z najnowocześniejszych i najlepszych w swojej klasie bezprzewodowych gogli HTC Vive Focus 3. W lokalu w Katowicach znajduje się również symulator jazdy samochodem. Jako pierwsi w Polsce zaoferowaliśmy rozgrywkę w trybie Multiplayer Free Roam – zabawa na całej arenie bez ograniczeń stanowiskowych.

Arena VR

 • 6 stanowisk do gier pojedynczych lub zabawa na całej Arenie VR
 • Możliwość gry w 3 trybach: Multiplayer Free Roam, Muliplayer Standard oraz Single Player
 • Kilkadziesiąt gier z bazy zawierającej kilkaset pozycji

 

Kategorie tematyczne Gier VR:

Początkujący, Multiplayer Free Roam, Multiplayer Standard, Single Player Standard, Sport, Dzieci

Sprzęt VR

Na naszej Arenie VR korzystamy z
najnowocześniejszych i najlepszych w swojej
klasie bezprzewodowych gogli HTC Vive Focus 3,
które charakteryzują się:

 • Rozdzielczością 5K, potężną mocą obliczeniową i zaawansowanymi opcjami śledzenia
 • Bardzo szerokim polem widzenia do 120°
 • Dokładnym obrazem o częstotliwości odświeżania 90 hz (standardowo jest to 60 Hz)
 • Komfortową konstrukcją z regulacją szerokości między źrenicami (IPD)
 • Wbudowanymi głośnikami 3D,
 • Aktywnym systemem chłodzenia i wymiennymi bateriami
 • Rozbudowanym systemem dopasowania sprzętu do głowy użytkownika

Warto wiedzieć

Jeśli chcesz się bawić swobodnie i bez żadnych przeszkód, zalecamy Ci ubrać wygodny, sportowy strój. Poruszaj się szybko i bezszelestnie jak ninja – koniecznie załóż buty na płaskiej podeszwie. Nie daj się namierzyć przeciwnikom – załóż ciemne ubrania aby być mniej widocznym.

 

Przed rozpoczęciem Gry na arenie VR każdy z graczy musi przejść krótkie przeszkolenie z zakresu bezpieczeństwa i posługiwania się sprzętem. W zależności od liczebności grupy przeszkolenie trwa o kilku do kilkunastu minut. Czas szkolenia wlicza się w wykupiony czas Gry.

 

UWAGA!
1. Osoby cierpiące na epilepsję oraz kobiety w ciąży, nie powinny brać udziału w VR.

2. Do czasu gry wynikającego z cennika wchodzi instruktaż szkoleniowy poprzedzający grę oraz czynności techniczne podczas gry m. in. zmiany ustawień sprzętu. Działania wykonywane są przez Mistrza Gry prowadzącego i nadzorującego  zabawę.

Zarezerwuj Grę telefonicznie, mailowo lub przez formularz na stronie internetowej.

VOUCHERY

Podaruj dobrą zabawę i czas spędzony w gronie przyjaciół. W Mystery Machinery możesz kupić voucher (kartę podarunkową) na grę na dowolną ilość osób, w dowolnym pokoju (60 min.), na grę w Laser Tag (30 lub 60 minut) lub na grę VR (Wirtualna Rzeczywistość).

Kontakt

Najczęściej
zadawane pytania

Na czym polega Gra Escape Room?

Zadaniem graczy jest rozwiązanie zagadek logicznych i zręcznościowych, które umożliwią wyjście z pokoju, w którym odbywa się Gra. Gracze mają na wykonanie wszystkich zadań wyznaczony czas (60min. lub 30 min. w zależności od wybranej Gry). Przed rozpoczęciem zabawy Mistrz Gry, przekazuje graczom niezbędne wskazówki i wytyczne na temat zadań, które czekają ich w wybranym pokoju. W każdym momencie Gry, gracze mają możliwość skontaktowania się Mistrzem Gry i opuszczenia pokoju jeśli zajdzie taka potrzeba.

Na czym polega Gra Laser Tag

Jest to Gra typu paintball laserowy. Gracze dzielą się na drużyny, które współzawodniczą ze sobą aby osiągnąć cel wyznaczony w wybranym scenariuszu. Celem gry jest zestrzelenie Graczy z drużyny przeciwnej lub wykonanie zadania np. zajęcie bazy drużyny przeciwnej. Paintball laserowy w przeciwieństwie do klasycznego paintballa jest bezbolesny. Po grze pozostaje tylko wspomnienie dobrej zabawy, a nie siniaki. Do strzelania wykorzystywana jest jedynie wiązka światła, którą rejestrują specjalne czujniki umieszczone na kamizelkach graczy. Przed rozpoczęciem rozgrywki graczy czeka odprawa. Mistrz Gry wyda wszystkim broń, kamizelki i przekaże zadanie bojowe do wykonania dla drużyn.

Na czym polega gra na Arenie Wirtualnej Rzeczywistości (VR)

Arena wirtualnej rzeczywistości to przestrzeń, w której masz możliwość przenieść się w świat wirtualnych doznań. Na arenie dla każdego gracza przygotowane są stanowiska do gry, które wyposażone są w komputer oraz bezprzewodowe okulary wraz z padami. Przed grą Mistrz Gry dokonuje wstępnego instruktażu, na którym przedstawia zasady działania zarówno gogli jak i połączonych z nimi padów sterujących, pomaga również wybrać odpowiednią grę, która będzie odpowiednia zarówno do wieku jak i umiejętności gracza. Po instruktażu gracz przystępuje do docelowej gry, która zazwyczaj trwa 60 min lub 30 min. Na arenie VR cały czas znajduje się Mistrz Gry, który obserwuje zachowania i reakcje – tym samym ma możliwość zareagowania na pytania czy potrzeby osób znajdujących się na arenie.

Na czym polega Gra w Labiryncie Laserowym?

Laserowy Labirynt to gra, która odbywa się w specjalnym pomieszczeniu, na którym znajdują się wiązki laserowe oraz specjalne przyciski. Zadaniem Gracza jest wcielić się w rolę włamywacza i zwinnie pokonać wszystkie laserowe przeszkody, a następnie wrócić w miejsce startowe pokonując tą samą drogę świetlanych przeszkód.