Katowice
  Katowice
  Kraków

Atrakcje dla dzieci

w Katowicach i Krakowie

Spędzanie czasu z dzieckiem sprzyja rozwojowi więzi między nim a rodzicem lub opiekunem. Wspólnie spędzony czas pozwala rozwinąć u dziecka poczucie bezpieczeństwa oraz nawiązać dobrą relację w rodzinie. Jak spędzać czas z dzieckiem, żeby również dorośli mogli odpocząć? Niekoniecznie przed telewizorem…?

Pomysłów na spędzenie czasu z dzieckiem jest wiele:

 • pójście na plac zabaw

 • czytanie bajek

 • gra w planszówki

 • wspólne gry

 • wypad na basen

 • park rozrywki

 • oglądanie bajek

 • wspólny spacer…

Najlepszym pomysłem jednak będzie udanie się w miejsce, w którym dostępnych jest kilka atrakcji – aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Takim miejscem jest centrum rozrywki Mystery Machinery. Można tu nie tylko urządzić imprezę urodzinową zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych, ale również na co dzień przyjść i aktywnie spędzić nieco czasu z dzieckiem! Wspólna zabawa wszystkim pomoże się odstresować po całym dniu, a dodatkowo wpłynie pozytywnie na rodzinne relacje.

Jakie atrakcje dla dzieci w Mystery Marchinery można znaleźć?

 • escape roomy

 • strefę wirtualnej rzeczywistości

 • laserowego paintballa

 • bilard

 • piłkarzyki

 • planszówki

 • świetnie zaopatrzoną strefę gastronomiczną

 • laserowy labirynt

Escape roomy, czyli pokoje zagadek lub ucieczki, polegają na rozwiązywaniu zagadek w określonym czasie, aby móc wyjść z pokoju. W Mystery Machinery dostępne są pokoje o różnym stopniu zaawansowania oraz różnorodnej tematyce – skarbiec, sierociniec, szpital psychiatryczny, jaskinia Mistrza Shinobi, laboratorium Tesli lub browar prowadzony przez krasnoluda. W zabawie biorą udział minimum 2 osoby, a maksymalnie – 6 osób.

 

Strefa wirtualnej rzeczywistości oferuje rozmaite gry, w które można się przenieść za pomocą bezprzewodowych gogli HTC Vive Focus 3. Dostępne są różne tryby gry: Multiplayer Free Roam, Muliplayer Standard oraz Single Player. Tematyka jest różnorodna – sport, escape room, przygoda lub akcja to tylko niektóre z tematów gier.

 

Laser tag jest laserową wersją paintballa. Różnica polega na tym, że zamiast farby rolę amunicji pełni wiązka podczerwieni, której zasięg sięga nawet 200 m. Do tego laserowy paintball nie brudzi ubrań i jest całkowicie bezpieczny. Nie wymaga noszenia masek ochronnych tak jak tradycyjny paintball, a amunicja jest nieograniczona. Rozgrywkę laser taga można także rozegrać w ciasnym pomieszczeniu – w przypadku zwykłego paintballa nie ma takiej możliwości.

 

Atrakcje dla dzieci śląsk w Mystery Marchinery to również bilard, piłkarzyki lub gry planszowe. Jeśli więc znudzą nam się pokoje zagadek, wirtualna rzeczywistość lub rozgrywka w laserowego paintballa, nadal możemy przyjemnie spędzić czas z naszymi dziećmi!

 

Z kolei w przerwach między rozgrywkami możemy udać się do strefy gastronomicznej, która jest zaopatrzona w pyszne jedzenie oraz napoje – dla dorosłych również alkoholowe. 

 

Laserowy Labirynt to gra, która odbywa się w specjalnym pomieszczeniu, na którym znajdują się wiązki laserowe oraz specjalne przyciski. Zadaniem gracza jest przejście całej trasy, nie przecinając żadnej z linii. Wszystkie wiązki laserowe są bezpieczne dla użytkowników.

Chcesz zrobić komuś niespodziankę?

Podaruj dobrą zabawę i czas spędzony w gronie przyjaciół. W Mystery Machinery możesz kupić voucher (kartę podarunkową) na grę na dowolną ilość osób, w dowolnym pokoju (pokoje 30 lub 60 minutowe), na grę w Laser Tag (30 lub 60 minut) lub na grę VR (Wirtualna Rzeczywistość).

Kontakt

Najczęściej
zadawane pytania

Na czym polega Gra Escape Room?

Zadaniem graczy jest rozwiązanie zagadek logicznych i zręcznościowych, które umożliwią wyjście z pokoju, w którym odbywa się Gra. Gracze mają na wykonanie wszystkich zadań wyznaczony czas (60min. lub 30 min. w zależności od wybranej Gry). Przed rozpoczęciem zabawy Mistrz Gry, przekazuje graczom niezbędne wskazówki i wytyczne na temat zadań, które czekają ich w wybranym pokoju. W każdym momencie Gry, gracze mają możliwość skontaktowania się Mistrzem Gry i opuszczenia pokoju jeśli zajdzie taka potrzeba.

Na czym polega Gra Laser Tag

Jest to Gra typu paintball laserowy. Gracze dzielą się na drużyny, które współzawodniczą ze sobą aby osiągnąć cel wyznaczony w wybranym scenariuszu. Celem gry jest zestrzelenie Graczy z drużyny przeciwnej lub wykonanie zadania np. zajęcie bazy drużyny przeciwnej. Paintball laserowy w przeciwieństwie do klasycznego paintballa jest bezbolesny. Po grze pozostaje tylko wspomnienie dobrej zabawy, a nie siniaki. Do strzelania wykorzystywana jest jedynie wiązka światła, którą rejestrują specjalne czujniki umieszczone na kamizelkach graczy. Przed rozpoczęciem rozgrywki graczy czeka odprawa. Mistrz Gry wyda wszystkim broń, kamizelki i przekaże zadanie bojowe do wykonania dla drużyn.

Na czym polega gra na Arenie Wirtualnej Rzeczywistości (VR)

Arena wirtualnej rzeczywistości to przestrzeń, w której masz możliwość przenieść się w świat wirtualnych doznań. Na arenie dla każdego gracza przygotowane są stanowiska do gry, które wyposażone są w komputer oraz bezprzewodowe okulary wraz z padami. Przed grą Mistrz Gry dokonuje wstępnego instruktażu, na którym przedstawia zasady działania zarówno gogli jak i połączonych z nimi padów sterujących, pomaga również wybrać odpowiednią grę, która będzie odpowiednia zarówno do wieku jak i umiejętności gracza. Po instruktażu gracz przystępuje do docelowej gry, która zazwyczaj trwa 60 min lub 30 min. Na arenie VR cały czas znajduje się Mistrz Gry, który obserwuje zachowania i reakcje – tym samym ma możliwość zareagowania na pytania czy potrzeby osób znajdujących się na arenie.

Na czym polega Gra w Labiryncie Laserowym?

Laserowy Labirynt to gra, która odbywa się w specjalnym pomieszczeniu, na którym znajdują się wiązki laserowe oraz specjalne przyciski. Zadaniem Gracza jest wcielić się w rolę włamywacza i zwinnie pokonać wszystkie laserowe przeszkody, a następnie wrócić w miejsce startowe pokonując tą samą drogę świetlanych przeszkód.