Katowice
    Katowice
    Kraków

Wieczory Panieńskie

Katowice (Śląsk) & Kraków

Przed ślubem Panna Młoda ma mnóstwo na głowie – suknia ślubna i dodatki do niej, catering na wesele, kwiaty, tort weselny, lista gości, zaproszenia, obrączki… Wieczór panieński jest zatem dobrym momentem, aby mogła odetchnąć i dobrze się bawić w gronie najbliższych przyjaciółek. Jak zorganizować wieczór panieński w Mystery Machinery? Kto powinien być organizatorem? Kto ponosi koszty takiego wydarzenia? Co się robi na wieczorze panieńskim?

Pomysły na wieczór panieński w Katowicach i Krakowie

 

Przed ślubem Panna Młoda ma mnóstwo na głowie – suknia ślubna i dodatki do niej, catering na wesele, kwiaty, tort weselny, lista gości, zaproszenia, obrączki… Wieczór panieński jest zatem dobrym momentem, aby mogła odetchnąć i dobrze się bawić w gronie najbliższych przyjaciółek. Jak zorganizować wieczór panieński w Mystery Machinery? Kto powinien być organizatorem? Kto ponosi koszty takiego wydarzenia? Co się robi na wieczorze panieńskim?

 

Według tradycji za organizację wieczoru panieńskiego odpowiada świadkowa. To ona powinna zaprosić wszystkich gości i opracować plan imprezy.

 

Jeśli chodzi o koszty takiego przyjęcia, to, niestety, nie będą one małe. W myśl zasady: “Kto zaprasza, ten płaci” to świadkowa ponosi wszelkie koszty wieczoru panieńskiego. Jednak ta praktyka odchodzi powoli do lamusa, a przejmują ją opcja składkowa – świadkowa i gościnie składają się na pokrycie kosztów wydarzenia.

 

Aby ustalić kwotę takiej składki, należy ustalić budżet, jaki zostanie przeznaczony na takie przyjęcie. Do tego będzie potrzebne ustalenie miejsca, gdzie odbędzie się wieczór. Pomysłów na to, gdzie może się odbyć tego typu impreza, jest całe mnóstwo: klub, kawiarnia, hotel, pub, restauracja, centrum rozrywki…

 

Miejsce wieczoru panieńskiego będzie tożsame z atrakcjami, które spotkają uczestniczki imprezy i tym samym z planem całego wydarzenia. Do najbardziej popularnych należą:

 

 

Wieczór Panieński w Mystery Machinery Katowice

 

Jeżeli Panna Młoda, świadkowa oraz zaproszone przyjaciółki preferują tę ostatnią opcję, doskonałym wyborem będzie wieczór panieński w Mystery Machinery. Bardzo popularną w ostatnich latach rozrywką są escape roomy – w klimacie Archiwum X, Laboratorium Tesli, Jaskini Mistrza Shinobi, Krasnoludzkiego Browara… Natomiast jeżeli Pannie Młodej, świadkowej lub innym zaproszonym kobietom nie przypadnie do gustu wizja rozszyfrowywania zagadek, alternatywą jest arena Laser Tag. Jest to paintball laserowy dedykowany miłośnikom gier taktycznych i tzw. “strzelanek”. Inną bardzo dobrą opcją spędzenia czasu jest arena VR, czyli gra w wirtualną rzeczywistość, do której gracze przenoszą się poprzez bezprzewodowe gogle HTC Vive Focus 3.

 

Oczywiście, bardzo istotna jest kwestia poczęstunku – o to również trzeba zadbać, organizując wieczór panieński w Mystery Machinery. W MM znajduje się strefa gastronomiczna, bogata w przekąski i napoje zarówno alkoholowe, jak i bezalkoholowe.

 

Escape Room, bilard czy paintball laserowy nie są standardowymi propozycjami na spędzenie wieczoru panieńskiego, ale kto powiedział, że taka impreza musi odbywać się według utartych schematów? Najważniejszy jest dobry humor Panny Młodej, świadkowej i pozostałych uczestniczek wydarzenia oraz piękne wspomnienia, które powstaną w trakcie tego wieczoru!

VOUCHERY

Podaruj dobrą zabawę i czas spędzony w gronie przyjaciół. W Mystery Machinery możesz kupić voucher (kartę podarunkową) na grę na dowolną ilość osób, w dowolnym pokoju (60 min.), na grę w Laser Tag (30 lub 60 minut) lub na grę VR (Wirtualna Rzeczywistość).

Kontakt

Najczęściej
zadawane pytania

Na czym polega Gra Escape Room?

Zadaniem graczy jest rozwiązanie zagadek logicznych i zręcznościowych, które umożliwią wyjście z pokoju, w którym odbywa się Gra. Gracze mają na wykonanie wszystkich zadań wyznaczony czas (60min. lub 30 min. w zależności od wybranej Gry). Przed rozpoczęciem zabawy Mistrz Gry, przekazuje graczom niezbędne wskazówki i wytyczne na temat zadań, które czekają ich w wybranym pokoju. W każdym momencie Gry, gracze mają możliwość skontaktowania się Mistrzem Gry i opuszczenia pokoju jeśli zajdzie taka potrzeba.

Na czym polega Gra Laser Tag

Jest to Gra typu paintball laserowy. Gracze dzielą się na drużyny, które współzawodniczą ze sobą aby osiągnąć cel wyznaczony w wybranym scenariuszu. Celem gry jest zestrzelenie Graczy z drużyny przeciwnej lub wykonanie zadania np. zajęcie bazy drużyny przeciwnej. Paintball laserowy w przeciwieństwie do klasycznego paintballa jest bezbolesny. Po grze pozostaje tylko wspomnienie dobrej zabawy, a nie siniaki. Do strzelania wykorzystywana jest jedynie wiązka światła, którą rejestrują specjalne czujniki umieszczone na kamizelkach graczy. Przed rozpoczęciem rozgrywki graczy czeka odprawa. Mistrz Gry wyda wszystkim broń, kamizelki i przekaże zadanie bojowe do wykonania dla drużyn.

Na czym polega gra na Arenie Wirtualnej Rzeczywistości (VR)

Arena wirtualnej rzeczywistości to przestrzeń, w której masz możliwość przenieść się w świat wirtualnych doznań. Na arenie dla każdego gracza przygotowane są stanowiska do gry, które wyposażone są w komputer oraz bezprzewodowe okulary wraz z padami. Przed grą Mistrz Gry dokonuje wstępnego instruktażu, na którym przedstawia zasady działania zarówno gogli jak i połączonych z nimi padów sterujących, pomaga również wybrać odpowiednią grę, która będzie odpowiednia zarówno do wieku jak i umiejętności gracza. Po instruktażu gracz przystępuje do docelowej gry, która zazwyczaj trwa 60 min lub 30 min. Na arenie VR cały czas znajduje się Mistrz Gry, który obserwuje zachowania i reakcje – tym samym ma możliwość zareagowania na pytania czy potrzeby osób znajdujących się na arenie.

Na czym polega Gra w Labiryncie Laserowym?

Laserowy Labirynt to gra, która odbywa się w specjalnym pomieszczeniu, na którym znajdują się wiązki laserowe oraz specjalne przyciski. Zadaniem Gracza jest wcielić się w rolę włamywacza i zwinnie pokonać wszystkie laserowe przeszkody, a następnie wrócić w miejsce startowe pokonując tą samą drogę świetlanych przeszkód.