Katowice
    Katowice
    Kraków

Mystery Machinery

Escape Room & Laser Tag & VR

to centra rozrywki w Katowicach i Krakowie, oferujące klientom atrakcje w postaci pokoi Escape Room, Areny Laser Tag (tylko Katowice), Areny Wirtualnej Rzeczywistości, Laserowego Labiryntu oraz Snack Baru.

             

Naszą główną atrakcją są pokoje Escape Room. Docelowo w Katowicach udostępnimy 10 pokoi zagadek, natomiast w Krakowie będzie ich 6. Wszystkie nasze pokoje gwarantują najwyższy poziom bezpieczeństwa, zróżnicowany poziom trudności, ciekawą tematykę i są zbudowane w oparciu o dużą ilość elektroniki.

 

Dla wielbicieli adrenaliny przygotowaliśmy w naszych lokalach Laserowy Labirynt oraz Arenę Wirtualnej Rzeczywistości, oferującą najnowocześniejsze bezprzewodowe gogle HTC VIVE Focus 3 oraz kilkadziesiąt różnych tytułów gier, w tym również w trybie muliplayer Free Roam, który oferujemy jako pierwsi na polskim rynku.

 

Ponadto w Katowicach czeka na Was 300 metrowa Arena Laser Tag z różnymi typami scenariuszy gier oraz wiele planszówek, w które możecie pograć do woli.

Lokale Mystery Machinery to doskonała przestrzeń do spotkań towarzyskich i firmowych.

Organizujemy wszelkiego rodzaju imprezy okolicznościowe takie jak: imprezy integracyjne i firmowe, urodziny dla dzieci lub dorosłych, wieczory panieńskie i kawalerskie.

 

Ponadto nasze strefy snack bar to doskonałe miejsca na relaks, rozmowy i spotkania. Dodatkowo w Katowicach dla naszych Gości serwujemy pizzę, zapiekanki oraz Hot-Dogi.

 

Mystery Machinery to także niezastąpieni ludzie. Nasz zespół to grupa pasjonatów zagadek i dobrej zabawy.

 

Uwielbiamy odciąć się od rzeczywistości i kreatywnie spędzać czas z przyjaciółmi. Taka forma rozrywki daje nam dużo satysfakcji i przyjemności. A dobrymi emocjami warto się dzielić. Dlatego właśnie stworzyliśmy dla Was wyjątkowe centra rozrywki i gier Escape Room, Laser Tag/Maze oraz Wirtualnej Rzeczywistości.

Chcesz zrobić komuś niespodziankę?

Podaruj dobrą zabawę i czas spędzony w gronie przyjaciół. W Mystery Machinery możesz kupić voucher (kartę podarunkową) na grę na dowolną ilość osób, w dowolnym pokoju (pokoje 30 lub 60 minutowe), na grę w Laser Tag (30 lub 60 minut) lub na grę VR (Wirtualna Rzeczywistość).

Kontakt

Najczęściej
zadawane pytania

Na czym polega Gra Escape Room?

Zadaniem graczy jest rozwiązanie zagadek logicznych i zręcznościowych, które umożliwią wyjście z pokoju, w którym odbywa się Gra. Gracze mają na wykonanie wszystkich zadań wyznaczony czas (60min. lub 30 min. w zależności od wybranej Gry). Przed rozpoczęciem zabawy Mistrz Gry, przekazuje graczom niezbędne wskazówki i wytyczne na temat zadań, które czekają ich w wybranym pokoju. W każdym momencie Gry, gracze mają możliwość skontaktowania się Mistrzem Gry i opuszczenia pokoju jeśli zajdzie taka potrzeba.

Na czym polega Gra Laser Tag

Jest to Gra typu paintball laserowy. Gracze dzielą się na drużyny, które współzawodniczą ze sobą aby osiągnąć cel wyznaczony w wybranym scenariuszu. Celem gry jest zestrzelenie Graczy z drużyny przeciwnej lub wykonanie zadania np. zajęcie bazy drużyny przeciwnej. Paintball laserowy w przeciwieństwie do klasycznego paintballa jest bezbolesny. Po grze pozostaje tylko wspomnienie dobrej zabawy, a nie siniaki. Do strzelania wykorzystywana jest jedynie wiązka światła, którą rejestrują specjalne czujniki umieszczone na kamizelkach graczy. Przed rozpoczęciem rozgrywki graczy czeka odprawa. Mistrz Gry wyda wszystkim broń, kamizelki i przekaże zadanie bojowe do wykonania dla drużyn.

Na czym polega gra na Arenie Wirtualnej Rzeczywistości (VR)

Arena wirtualnej rzeczywistości to przestrzeń, w której masz możliwość przenieść się w świat wirtualnych doznań. Na arenie dla każdego gracza przygotowane są stanowiska do gry, które wyposażone są w komputer oraz bezprzewodowe okulary wraz z padami. Przed grą Mistrz Gry dokonuje wstępnego instruktażu, na którym przedstawia zasady działania zarówno gogli jak i połączonych z nimi padów sterujących, pomaga również wybrać odpowiednią grę, która będzie odpowiednia zarówno do wieku jak i umiejętności gracza. Po instruktażu gracz przystępuje do docelowej gry, która zazwyczaj trwa 60 min lub 30 min. Na arenie VR cały czas znajduje się Mistrz Gry, który obserwuje zachowania i reakcje – tym samym ma możliwość zareagowania na pytania czy potrzeby osób znajdujących się na arenie.

Na czym polega Gra w Labiryncie Laserowym?

Laserowy Labirynt to gra, która odbywa się w specjalnym pomieszczeniu, na którym znajdują się wiązki laserowe oraz specjalne przyciski. Zadaniem Gracza jest wcielić się w rolę włamywacza i zwinnie pokonać wszystkie laserowe przeszkody, a następnie wrócić w miejsce startowe pokonując tą samą drogę świetlanych przeszkód.